❤️🤩Tur 8 Ditor ne Barcelone😍 25 Nentor-2 Dhjetor.❤️399 Euro / personi❤️

Kodi: LMJUYH
7 nete - 8 dite
Kategoria:
  • m2
  • b6

 

Barcelona është kryeqyteti dhe qyteti më i populluar i Katalonise dhe qyteti i dytë më i madh në Spanje, pas Madridit.Rrënjët kulturore te Barcelonës datojne qe 2000 vjet.

Barcelona eshte shtëpia e një numri të madh të muzeve, të cilat ju perkasin fushave dhe periudhave të ndryshme. Muzeu Historik i Qytetit, i vendosur në një ndërtesë mesjetare që përdorej si rezidence mbretërore, shpjegon historinë e qytetit, dhe përfshin një vizitë në rrënojat romake në bodrumin e muzeut. Ajo gjithashtu përfshin Muzeu-Manastirin e Pedralbes, një nga shembujt më të mirë të arkitekturës gotike Katalanase, shtepine-muze Verdaguer, kushtuar poetit Jacint Verdaguer, Parkun Guell te Interpretimit dhe disa vende të tjera të vogla.

 

NISJA/KTHIMI Me autobus
Përfshihet
Udhetimi vajtje-ardhje Akomodimi në hotel 7 net/8 ditë
Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit
Përfshihet  Transfertat dhe shetitjet sipas programit, me shoqerues shqiptar

 

Perfshihet:
Udhetimi me autobus komod
Akomodim në hotele 3* dhe 4*.
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shëtitjet me autobus sipas programit.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.